Omládněte – posuňte váš biologický věk zpět! Rychle, snadno a zadarmo!

Pradávná touha obrátit běh času. Omládnout, posunout čas zpátky, získat zpět. Lidé nevzdávají snahu najít pramen věčného mládí. Ten jsme možná ještě nenašli, ale existují metody, jak odečíst z vašeho biologického věku roky. Mnoho let. Pojďme se na ně podívat.

Co alchymisté nevěděli…

Výzkum skutečně pádí převratným tempem. Existují již ověřené metody, které zatím přehrávají svá zázračná kouzla v laboratořích. Ale postupně budou k dispozici více a více lidem.

Například periodické vkládání kmenových buněk, užívání látek jako aniracetam, metformin a resveratrol. Ne vždy jsou ale tyto záležitosti dostupné nebo vhodné pro každého.

Co můžete udělat dnes

Jako první a nejdůležitější krok je eliminace chronického vnitřního zánětu. Tento stav odpovídá akutní reakci organismu na zánět, například při bodnutí hmyzem. Tato pohotovostní reakce, která má zburcovat imunitní systém, zničit potenciální hrozbu a nastartovat léčebné procesy, je určena jen na akutní situace. Při chronicky zvýšených hodnotách zánětlivosti v těle je organismus v permanentním ohrožení. Autoimunitní systém napadá i vlastní tkáně a tělo se nachází v neustálém stavu ohrožení. Chronický zánět bývá podle některých teorií označován za původce všech nemocí! Nicméně není sporu, že je hlavním viníkem u takzvaných autoimunitních onemocnění.

Když obránci útočí

Autoimunitní onemocnění představují skupiny chorob, kdy tělo v domnění, že je ohroženo, napadá vlastní tkáně. Jedná se o celou řadu potíží, například Alzheimerova choroba, choroby kůže, celiakie, artritida, astma a mnoho dalších. Typickými představiteli látek, které tyto onemocnění vyvolávají, jsou tělu cizí chemické látky, zejména ty, kterým jsme vystaveni dlouhodobě. Významným zdrojem chronického zánětu jsou nevhodné potraviny. Například umělá sladidla, konzervanty a barviva, pesticidy a herbicidy v zelenině, maso zvířat krmených obilninami, lepek, mléčné výrobky zvířat krmených obilninami, hydrogenované oleje nebo nevhodný poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin.

Strategie mládnutí

Na prvním místě je tedy úprava jídelníčku a v ideálním případě i snížení chemických látek v prostředí, například změnou kosmetiky. Na druhém místě je úprava časování stravy. To vše proto, abychom se vyhnuli čtyřem jezdcům apokalypsy: rakovina, kardiovaskulární choroby, alzheimerova choroba a diabetes.

Máme rádi hlad

Půsty jsou součástí každého náboženství a každé kultury. Tisíciletá moudrost i moderní výzkumy nám říkají, že půst umožňuje pročištění nejen trávicího traktu, ale i celého organismu. Existuje mnoho typů půstu. Výhodné je tuto praxi zavádět pomalu a citlivě. Ale každý si může najít styl půstování, který mu bude vyhovovat. Evolučně jsme nastaveni na delší období hladu, nikoli permanentního přejídání. Nepohodlnost pocitu hladu je pak psychologickou záležitostí, se kterou je možné se naučit pracovat.

Je prokázáno, že při snížení kalorického příjmu o 30% se očekávaná doba dožití o 30% zvyšuje. Potíž je v tom, že žít dlouho, ale být celou dobu podrážděný z hladu není žádná výhra. Proto zdůrazňuju, že cílem není snížit kalorický příjem, ale časovat jeho rozložení. Přerušované půsty nebo 24h půsty se jeví jako ideální.

Hlad zkrátka pomáhá enzymům, které fungují jako excelerátory opravovat poškozenou DNA. Toto je součástí teorie zvané hormezie (překlad autorka). Ta operuje s tím, že organismus vystavený stresu z přežití začne být mnohem aktivnější a napne všechny síly k tomuto přežití. Vyhodnotí, které buňky měly problém situaci zvládnout, ty zrecykluje a nahradí novými – mladšími.

Zadýchejte se

Dalším mocným nástrojem je cvičení, které znamená zátěž na náš kardiovaskulární systém https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/. Tedy obecně to, co nazýváme kardio. To spouští v našem organismu signál, že v okolí je tygr nebo jiné nebezpečí a je potřeba mobilizovat všechny síly k útěku nebo boji. Tento stav je normálně nežádoucí a zvlášť chronický stres tady dlouhodobě pranýřuju. Ale pokud je to cílené krátkodobé působení, organismus dostává informaci: „Toto je extrémně náročné. Musím recyklovat staré buňky (mitochondrie), které to nezvládají a vyrobit nějaké mladší.“

Samozřejmě v míře, která je individuální a žádoucí. Tedy nikoli hladovky a přetrénování, ale půsty a trénink, který tělu dovolí regeneraci.

Stejný efekt mají studené sprchy – když to na sebe pustíte, ozve se stejná reakce. Krátký stresor upozorní organismus na nutnost vyrobit odolnější buňky.

Tak vítejte na cestě zpět v čase!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: