Jak poznáte, že jste šílená. A sabotujete svoje hubnutí.

Sabotujete svoje hubnutí? Máte občas pocit, že jste se jako Alenka propadla do králičí nory? Začínáte hubnout poněkolikáté? Zdá se vám, že váš metabolismus zpomaluje a zpomaluje? Jíte málo a váha přesto stoupá? Velikosti v obchodě se pořád zmenšují? Pokud ano, tady jsou známky toho, že můžete být šílená a co s tím https://welcomefitness.cz/sabotujete-svoje-hubnuti/.

Pálení žáhy – můj příběh a tipy

Váha a sabotování hubnutí

Vážíte se každé ráno. Následně číslo na váze ovlivní vaši náladu. Vážíte se i vícekrát denně? Nebo po cvičení, jestli jste náhodou už nezhubla? Bohužel stoupáním na váhu nelze dosáhnout podstatnějších výsledků. Stres s z ranního vážení totiž spouští v organismu pochody, které hubnutí zpomalují. Je to plýtvání vaším časem a má to jediné řešení. Pokud najdete odvahu, váhu vyhoďte. Nebo darujte tchyni.

Vy si najděte si vaše osobní měřítko úspěchu. Oblíbené kalhoty, centimetry v pase, nebo jako jedna moje klientka, viditelné klíční kosti. Nebo ještě lépe něco motivačního. Například počet uběhnutých kilometrů, určitá jógová pozice nebo jednoprocentní zlepšení. O systému zlepšení na základě jednoho procenta mluvím jinde podrobněji, ale může to být i jedna udržitelná změna týdně. Pokud se chcete vážit, tak maximálně jednou týdně.

Jíte přesnídávku s piškoty a banánem

Pokud máte tendenci dojídat po dětech, je to sice šílené, ale úplně normální. Pokud jste vyrostli v socialismu jako já, slyšeli jste, že plýtvat se nemá. Zato se má dojídat, co je na talíři. Jenže doba se změnila. Jídlo je vesměs levné a velmi dostupné. Aspoň to s nízkou kvalitou. Jenže pořád máme tendenci naslouchat tomu hlasu z dětství. Takže když dítě nechá jedno sousto přesnídávky s banánem a jeden piškot, tak to přece nevyhodíte. Ale dojedením takového, byť minimálního množství pošlete vaši inzulinovou reakci do závratných výšin. A můžete tak zhatit vaše celodenní snažení. Samozřejmě vás nenabádám, abyste jídlo vyhazovali. Jen je potřeba udělat pár kroků a banán dojíst tak, aby vašemu metabolismu prospěl, ne ho brzdil.

Dáváte si předsevzetí zhubnout každý leden

Pokud začínáte cvičit znovu a znovu nebo začínáte opakovaně s dietou, je čas na změnu. A nemusí to být vždy leden. Vážnější to bývá, pokud se držíte do čtvrtka a víkend je dobou, kdy sníte doslova vše, na co natrefíte. Možná máte zkušenost i s tím, že se držíte do odpoledne, případně do večera a potom přijde únava, stres nebo naopak odpočinek po dlouhém dni a jediné, po čem toužíte je dát si hodně něčeho dobrého. A určité typy jídla a chemické ingredience skutečně zlepšují náladu. Jídlo je prostě odměna. Takže hranolky nebo čokoláda prostě fungují.

Nedáte si v restauraci, na co máte chuť, a v noci vaši lednici navštíví medvěd

Ráno si nedáte mléko do kávy, ale na svačinu si dáte jogurt plný cukru a umělých dochucovadel. V restauraci si poctivě dáte salát a doma k večeři pak bílé toasty s margarínem, eidamem a šunkou a k tomu kečup. Pijete jenom vodu, ale pak si dáte v posilovně iontový nápoj. Zkrátka extrémy, které vytváří na jednu stranu pocit, že si něco odpíráte a na druhou stranu téměř znemožňují zhubnout https://welcomefitness.cz/vyhnani-z-fitness-raje-efekt-zakazaneho-ovoce/. Light produkty sice mají méně kalorií, zato obsahují přísady, které mohou narušit váš trávící systém. A také vyvolat ještě výraznější inzulínovou odezvu než případný cukr.

Snažíte se jíst zdravě, ale objednáte si program průmyslově zpracovaných shaků

Jídlo má vibrace. Můžete je vnímat. Nevěříte? Zkuste malý experiment.

Nalaďte na to, co máte na talíři. Kdo to připravil? Jakým způsobem a kde? Jak to vypadá? Voní? Kolik potravin je tam čerstvých? Co z toho je lokální? Jak se budete cítit, až to sníte?

Pokud jste si dali pár vteřin a podívali jste se na své jídlo z tohoto pohledu, zaznamenali jste určitě změnu. Smažené brambory z druhého konce světa, které přijely kamionem a pak ležely nějakou dobu v mrazícím boxu, vám vysílají jiný vzkaz než čerstvé nové brambory z pole z místní farmy, které jste si sami uvařili. Neznamená to, že si nemůžete ode dneška dát předsmažené hranolky koupené v igelitovém sáčku v supermarketu. Ale je pravda, že různé jídlo vyvolává různé pocity. A pokud zrovna nemáte možnost dát si něco čerstvém, lokálního a sezónního, zkuste s jídlem, které máte k dispozici pracovat. I vibračně.

Jako poslední možnost bych ale volila různé předpřipravené směsi. Jde o potraviny, které obsahují vysoký podíl průmyslového zpracování. To znamená, že pro naše tělo obvykle přestavují zátěž. Jsou těžko vstřebatelné a využitelné. Zvažte čtení etikety obsahující složení daného výrobku. Zvlášť absorpce proteinů je velmi individuální a jejich nadměrné množství ve stravě může zatížit ledviny https://welcomefitness.cz/nejvetsi-mytus-ve-strave-pro-zeny/. V takovýchto výrobcích se také rády schovávají alergeny ve formě různých výplňkových ingrediencí jako sušené mléko nebo obiloviny.

Nepijete dost vody

Zdá se vám, že zadržujete vodu nebo vážíte víc, a tak se snažíte odvodnit. Ve vážnějším případě použijete diuretika, tedy močopudné prostředky. Voda je základ stavby našeho organismu. Účastní se téměř všech, ne-li všech procesů. Její nedostatek se projevuje na mnoha frontách. Pokud pijete málo vody nebo experimentujete s diuretiky, zbavíte se sice nadbytečné vody, ale pouze té, která je volně k dispozici v organismu. Voda, která je vázaná v buňkách a obvykle souvisí s konzumací sacharidů, zůstává. Navíc tělo zaznamená pocit žízně a začne s vodou šetřit. Při vážnější situaci stanoví jako prioritu mozkovou činnost a všechny ostatní procesy zpomalí. Dosáhneme tedy pravého opaku toho, co chceme. Organismus totiž přestane budovat svaly a zpomalí nebo zastaví trávicí procesy. Ty mají totiž nejmenší prioritu. Stejné je to s regenerací po cvičení. Vzniká stresová situace a tudíž se vyplaví hormony, které jsou potřeba na řešení takového stresu. A tím opět končí proces pálení tělesného tuku a vyplavování škodlivin z buněk. Tělo se připravuje na útok nebo útěk. Takže dostatek čisté vody je základ. Nutnost pro organismus, aby mohl dělat svoji práci. Dostatek hydratace zrychluje metabolismus, prospívá regeneraci a dosažení rovnováhy.

Zaznamenali jste u sebe tyto nebo ještě jiné vzorce? Vše se dá změnit k lepšímu!

Tak vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: