Nechte zákon přitažlivosti, aby vám pomohl zhubnout

Chcete zhubnout snadněji? Nechte zákon přitažlivosti, aby vám pomohl zhubnout. Jak souvisí zákon přitažlivosti a hubnutí? Je jako gravitace. Všudypřítomný, neutrální a silný.

Jak to funguje?

Zákon přitažlivosti říká, že to, na co se soustředíme, to se posiluje. Kam jde pozornost, tam jde energie. Neboli, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pokud se soustředíme na kila navíc, jejich energetický význam se posiluje. Prakticky to znamená to, že je výhodnější soustředit se na věci, které fungují.

Například, pokud už svou váhu snižujete, soustřeďte na kila (nebo deka) tělesného tuku, které se vám už podařilo eliminovat. Pokud řešíte cvičení, přemýšlejte o tom, jak se vám daří se hýbat. Zkrátka stále cílíme na pozitivní aspekty a úspěchy.

Zase ta evoluce

Není to tak jednoduché. Evolučně jsme totiž nastaveni vnímat zejména to negativní. Odborně se to mu říká negativní zaujatost. Kořeny tohoto jevu sahají hluboko do minulosti. V té době bylo pro naše předky důležitější soustředit se na to, kdo nebo co je chce zabít. Tedy na negativní stránky prostředí. Naopak ty pozitivní, jako například, kde jsou borůvky, tak klíčové nebyly. Je to způsobeno tím, že informace o tygrovi v křoví, byla prostě prioritní. Při jejím přehlédnutí byl konec. Informace o tom, že někde je dřevo na stavbu obydlí, byla sice důležitá, ale nerozhodovalo se o životě a smrti. Přístřeší bylo možné řešit i zítra.

Díky tomu máme tendenci přisuzovat dietním chybám a vynechaným cvičením větší váhu https://welcomefitness.cz/mam-fitness-krizi-hura/. Tím, že se na ně soustředíme, zákon přitažlivosti nám servíruje více a více informací o selháních. Chce to trochu cvik, ale lze své myšlenky cíleně soustředit na pozitivní aspekty našeho životního stylu. Zákon přitažlivosti nám v tom pomůže a přinese nám více informací o tom, na co se soustředíme. Tedy více shozených kilogramů tělesného tuku, lepší a lepší kondici, pokroky v józe a více a více energie.

Zákon přitažlivosti a hubnutí a vaše přesvědčení

Zákon přitažlivosti posiluje to, co už existuje. Pokud máte přesvědčení, která pracují proti vám, tento zákon je bude posilovat. Typickým příkladem může být přesvědčení, že ze začátku se hubne jenom voda. Pokud tomu věříte, bude to vaší realitou. Je sice faktem, že ze začátku bývá hubnutí rychlejší díky uvolnění navázané vody v organismu. Poté se obvykle snižování váhy zpomalí. Je to přirozený jev díky adaptabilitě našeho organismu. Můžeme to vzít jako neměnný fakt. Nebo…

Jedno velké ale! Nemusí to tak být u každého. Je to velmi individuální proces. To, že organismus uvolňuje jako první nahromaděnou vodu, je fyziologicky správně. To, že se adaptuje na změnu jídelníčku a více tělesného pohybu, je správně. Na jiném místě mluvím o tom, že to lze chytře obejít zařazením cvičení, které buduje svaly na úkor kardia. Dalším oblíbeným přesvědčením je, že zhubnout posledních pět kilo je nejsložitější. Opět, často to tak bývá, ale zdaleka to nemusí být váš případ. A opět existují nástroje jak na to.

Užijte si cestu

Naším cílem tedy není, aby všechno probíhalo podle plánu, jednoduše a rychle. Přestože někdy bychom si to tak prostě přáli. Přišli bychom o spoustu legrace, zkušeností a informací. Naším cílem je cesta, kterou si užijeme.

Tak vítejte na úžasné cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: