Studené sprchy vám zachrání život! Zhubněte ve sprše za 2 minuty! Část 2.

Ptáte se, jak je to možné? A že si nedokážete představit, že byste ten kohoutek otočili na opačnou stranu? Dneska se s vámi podělím o to, jak jsem to udělala já, a co se změnilo po tři čtvrtě roce. A taky jak souvisí studené sprchy a hubnutí.

Studené sprchy jsou zázračné. A pokud si říkáte, to není nic pro mě, to nedokážu, podívejte se na facebooku na video https://www.facebook.com/WelcomeFitnessCZ/videos/400512860494287/. Tam vysvětluju, jak mě soutěživost s mým manželem přiměla začít v únoru.

Studené sprchy mají mnoho pozitivních účinků. Některé se do tohoto blogu ani nevešly. Ale všechny jsou potvrzeny vědeckými výzkumy a mají robustní argumentační základ. Zasloužily by si více rozvést, ale to až jindy. A zdaleka to není jen spojení – studené sprchy a hubnutí. Tak se podívejme, co dovedou:

 1. 1. zlepšují krevní oběh
 2. 2. startují pálení tělesného tuku
 3. 3. vyplavují toxiny z těla
 4. 4. kůže je pak hladší a vypjatá
 5. 5. zlepšují imunitu (to je asi jasné)
 6. 6. zlepšují odolnost proti stresu
 7. 7. navyšují energii
 8. 8. efektivnější svalová regenerace https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/
 9. 9. snížení chronické zánětlivosti
 10. 10. zrychlení metabolismu
 11. 11. zvyšují hladinu testosteronu
 12. 12. zlepšují kvalitu spánku

Působivé, že? Toto všechno je podpořeno výzkumy. Jde o kombinaci umělého navození stresu a reakce útěk nebo útok. Sympatický a parasympatický systém zde fungují v dokonalé harmonii. Zejména v zimě jde o výzvu, ale účinky jsou opravdu úžasné. Podrobnosti o účincích studených sprch naleznete zde: https://welcomefitness.cz/hodte-se-do-klidu-nebo-aspon-do-ledove-vody-studene-sprchy-hubnuti/ Jistě tušíte, že to tak je. Už naše babičky věděly, že otužovat se, stojí za to.

Ideální čas jsou dvě minuty. Začít samozřejmě můžete i kratší dobou.

Studené sprchy a hubnutí

Kromě toho, že náš organismus přirozeně reaguje na chlad vytvořením tepla (a tudíž spalováním kalorií), jsou studené sprchy a hubnutí spojeny ještě v mnoha ohledech. Mnoho z nich vyplývá z výše uvedených pozitivních účinků. Co bych ale chtěla vyzdvihnout zde je to, že je to skvělý nástroj, jak rozhýbat metabolismus v době stagnace váhy. Pokud hubnete a zničeho nic se váha přestala hýbat, toto je jeden z kroků, které můžete vyzkoušet.

Studené sprchy – moje zkušenost

Jak tedy začít a přežít? V první řadě doporučuju zaměstnat mozek. Je to opravdu radikální zkušenost (aspoň u mě to tak bylo). Takže pracujte s dechem, meditujte u toho, pusťte si hudbu! Vyzkoušejte způsob, který je pro vás udržitelný. Možná, že dvě minuty jsou moc. Já například používám jen ruční sprchu, protože při použití vrchní sprchy mi zamrzaly svaly na zádech. Také se sprchuji po sportu. Zatím odmítám to, co zvládl můj manžel: sprchuje se ráno potom, co vyleze z postele! Kromě toho se netýrám tím, že bych musela striktně dodržet studenou sprchu každý den. Můj průměr je 6 krát týdně a jsem na to pyšná!

Tak vítejte na cestě k otužování!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: