Skrytá jídla sabotující vaše hubnutí

Navigovat bouřlivé vody fitness světa je někdy složité. Informací dostáváme hodně a často si navzájem protiřečí. Potraviny označované jako zdravé jsou v následujícím desetiletí odsouzeny jako největší zlo. Je tedy možné, že konzumujete jídla nebo jejich kombinace, které vám vůbec nesvědčí nebo brzdí vaše cíle. Zvlášť jestli je vaší metou nižší číslo na váze. Pojďme se podívat, zda nejsou i na vašem talíři.

1. Sacharidy ve snídani

Pečivo na snídani je tak samozřejmé jako, že ráno vyjde slunce. Ovšem pokud hubnete, toto může být kontraproduktivní. Sacharidy ve snídani, a to i když jsou celozrnné https://welcomefitness.cz/jsou-celozrnne-potraviny-opravdu-zdravejsi-a-jak-je-jist/, mohou zamotat situaci s naším krevním cukrem. Fluktuace krevního cukru vedou mimo jiné k chutím večer. Takže pokud vás večer přepadne neodolatelná touha po čokoládě, zkontrolujte, co jste měli na snídani.

Oblíbená trojice, která doprovází českou snídani, jsou rajčata, papriky a okurky. Na nich samotných není nic špatného. Důležité ale je sáhnout po pestrém výběru zeleniny. Pokud se omezujete na tyto tři evergreeny, mohou vám chybět vitamíny a minerály, což se může projevit jako hlad https://welcomefitness.cz/5-typu-hladu-a-jak-s-nimi-nalozit-jaky-hlad-mate-vy/.

2. Obědový salát

Opět vypadá jako zdravé jídlo ideální pro hubnutí? Ano, ale pohlídejte, že tam nejsou krutony. Ty by byly nejpravděpodobněji z bílé mouky a ta je ekvivalentem cukru. Obsahuje jednoduché sacharidy, které se se snižováním váhy neslučují. Další věc, kterou byste měli ověřit, je typ oleje. Potřebujeme, aby nebyl hydrogenovaný a nejlépe co nejméně průmyslově upravený lisovaný za studena.

Že by se v salátu nemělo objevit jen rajče, paprika a okurka, to je asi jasné. Takže hurá do méně obvyklých druhů zeleniny. A zkuste sáhnout po nějaké hořké – vaše játra vám poděkují.

3. Ryba a pečené brambory

Pokud je vaším cílem zmenšující se číslice na váze, toto může být vyvážená, ale ne úplně vhodná večeře. Proč? Výzkumy zatím nejsou jednoznačné, takže budete muset trochu testovat a experimentovat. Nicméně vypadá to, že sacharidy večer, navíc v teplé úpravě, mají tendenci se snadno přeměňovat na tělesný tuk. Ryba je dobrá volba, pokud se jedná o přirozený zdroj. Sáhněte tedy raději po divokém lososu vyloveném z moře než po tom z farmy. A podle nadpisu se zdá, že nám ve večeři chybí nějaké zajímavé a méně obvyklé druhy zeleniny. Nějakou úžasnou, nejlépe listovou, zeleninu si dopřejte ke každému jídlu.

A co vy? Jak vypadá váš jídelníček pro hubnutí? Podělte se v komentářích.

Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: