Proč nemůžete žít bez ananasu a jak ho mít po ruce každý den

Jak souvisí ananas a hubnutí? Já mám geneticky dáno, že trpím na klouby. Hm, to je ale nepěkný příběh, který vyprávím sama sobě. Pamatujete příspěvek nebo video o tom, jak důležité je nelpět na omezujících příbězích, které vyprávíme sami sobě a někdy je dokonce říkáme nahlas ostatním? Takže ne, ne, ne! Zpět. Zkusím se obecně dostat k jinému příběhu. K takovému, který si chci přehrávat v hlavě a který mě posílí. https://welcomefitness.cz/sabotujete-svoje-hubnuti/

Někteří členové mé rodiny měli nebo mají problém s klouby. Já jsem v minulosti měla problém s klouby. Tyto problémy jsem vyřešila. Chovám se k sobě s láskou a něžností a o klouby pečuji. Dělám značný počet kroků, jak co se týká stravy, tak pohybu, abych svým kloubům poskytla péči. Moje klouby se cítí skvěle a to přesto, že mám náročnou sportovní rutinu. Jejich stav se stále zlepšuje. Ufff…lepší ne?

Co umí ananas?

Takže, ananas. Obsahuje vitamín C, je bohatý na vlákninu a najdeme tam i kyselinu listovou. Bromelain v něm obsažený pomáhá trávení a je protizánětlivý. Obsahuje antioxidanty mangan, thiamin (B1), B6 a měď . Všechny tyto látky pomáhají mezi jiným posilovat imunitní systém, regulovat krevní cukr (zlepšují metabolismus karbohydrátů), jsou prevencí osteoporózy, způsobují pocit plnosti. Dále fungují jako prevence Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, podporují zdraví mozkových a krevních buněk, fungování očního svalu, hospodaření s vodou v organismu a snižují pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních nemocí.

Takže ananas = superpotravina pro hubnutí a superpotravina pro zdraví kloubů (díky protizánětlivému enzymu bromelainu).

Jak na to s lehkostí?

Jenže co s tím? Ideální by samozřejmě bylo jíst čerstvý ananas skoro každý den. Avšak je nad moje síly chodit tak často nakupovat a jíst čerstvý ananas. Takže jsem v souladu s filozofií Welcome Fitness musela přijít se strategií, jak to udělám, abych jedla ananas v co nejpřírodnější formě (doplňky stravy ve formě tablet tedy budou posledním řešením) a přitom to zvládla časově i logisticky.

Pokud máte ohledně ananasu podobné pocity, zkuste to jako já. Lze koupit 100% raw ananasový prášek, který už pak lehce zakomponujete do smoothie, kaší, dezertů a podobně.

Co dál? Konzumovat potřebné množství zeleniny ve smoothie?https://welcomefitness.cz/sabotujete-svoje-hubnuti/


Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: