Pět fitness vychytávek, které se vám budou líbit

Co dělám já každý den? Podíváme na fitness vychytávky, které stojí za zařadit. Je jich celkem pět. Ušetříte s nimi čas a posunete vyladění svého metabolismu na novou úroveň. A to jednoduše.

Sůl nad zlato

Není tajemstvím, že jsem fanouškem solení a to především růžovou himalájskou solí. Sodík je klíčový pro mnoho procesů v buňkách. Jeho nedostatek může mít negativní následky. Růžová himalájská sůl skvěle chutná a obsahuje stopová množství dalších minerálů jako vápník, hořčík a draslík. Černá himalájská sůl má ještě výhodnější složení, ale její chuť nezvládne každý. Lze ji použít do koupele a vstřebat její účinky touto cestou. Zajímavým druhem soli je keltská sůl. Má našedlou barvu a je získávána ve Francii starobylou keltskou metodou, aby byly zachovány všechny pozitivní vlastnosti.

Sůl má mnoho dalších výborných účinků. Podílí se na regulaci krevního cukru, podporuje růst a zachování svalů, přispívá k správnému trávení, omezuje vytváření hlenu, posiluje srdce, reguluje spánek a zvyšuje hladinu energie a nabíjí imunitní systém. Více se dočtete na https://welcomefitness.cz/sul-proc-nam-lhali/

Vychytávka číslo 1

Jak tedy zařazuji sůl já? Sůl je, kromě všech výše uvedených efektů, také skvělou prevencí dehydratace a tudíž se skvěle hodí jako přísada do první sklenice vody po ránu. Přes noc obvykle tekutiny nepřijímáme, zato mnoho vlhkosti vydýcháme. Tak se dostáváme k první vychytávce. Kromě růžové himalájské soli dávám do sklenice šťávu z jednoho citronu. Tím se doplní vitamín Cé a upraví Ph organismu.

Vychytávka číslo 2

Jablečný ocet má ve fitness výjimečné postavení. Většina fitness autorit se shodne (a to nebývá zvykem!), že je prostě úžasný. K jeho účinkům se vrátíme v samostatném blogu. V krátkosti: stabilizuje krevní cukr, násobí účinky půstu, podporuje trávení a produkci trávících kyselin, snižuje množství zkonzumovaných kalorií a čistí trávící trakt. Dvě polévkové lžíce denně před jídlem pro vás udělají zázraky.

Vychytávka číslo 3

Zkuste indické psyllium. Jedná se o formu vlákniny, která se v trávícím traktu mění na gel. Podporuje trávení a čistí trávící trakt, snižuje množství přijatých kalorií a pomáhá regulovat nepravidelnosti ve vyprazdňování. Osvědčuje se také jako prevence nadýmání.

Vychytávka číslo 4

Pokud je vaší prioritou zhubnout, zkuste zařadit cvičení na lačno. Nejlépe hned ráno, kdy jsou zásoby glykogenu vyčerpány, protože v noci probíhal trávící proces. Organismus je tedy nucen sáhnout do tukových zásob. Pokud nestíháte cvičit ráno a aplikujete přerušované půsty, zkuste trénink zařadit ještě před ukončením půstu https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/.

Vychytávka číslo 5

Ledové sprchy! Jsou skvělé, zkuste to. Mají mimořádně mnoho pozitivních účinků a proto je podrobně rozebereme v samostatném blogu. Každopádně jsou velmi rychlé a tudíž časově efektivní, zlepšují zdraví, podporují imunitu, urychlují pálení tělesného tuku. A to i tukových zásob uložených kolem tělesných orgánů.

Fitness vychytávky a individuální potřeby

Takovýchto jednoduchých opatření nebo vychytávek samozřejmě existuje mnohem více. Klíčem je otestovat a individuálně si nastavit ty, které budou nejefektivnější pro vás. Vyberte si fitness vychytávky, které vám budou vyhovovat a…

Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: