Novoroční (pondělní, jarní a další) předsevzetí zhubnout

Také si dáváte každý leden závazek zhubnout? Začínáte s dietou vždy v pondělí? Nebo se držíte do odpoledne a pak celý vyčerpaní a frustrovaní dáte ke kávě sladkost a večer u televize chipsy? Pojďme se podívat jak zaručeně uspět s novoročním předsevzetím zhubnout.

Nový Rok není úplně ideálním časem pro změnu životního stylu. Naše tělo je stále ovlivněno náročným zimním obdobím. V lednu a v únoru má stále tendenci ukládat tuk, udržovat pomalý metabolismus a zkrátka šetřit energii do jara. V minulosti byl toto mechanismus přežití. Přesto jsou novoroční předsevzetí velmi oblíbená. Jsme ovlivněni něčím, čemu se říká kolektivní vědomí a zkrátka se vezeme na celospolečenské vlně různých cílů jako je hubnutí, přestat kouřit, začít cvičit a podobně.

Statistika říká, že až 75% vzdá novoroční předsevzetí do třiceti dnů. Patnáctý leden je obvykle datem, kdy se to láme. Jak tedy uspět? Silná vůle prostě nevydrží. Je to o omezování a bojem sám se sebou a síla vůle se prostě vyčerpá. A novoroční předsevzetí zhubnout obvykle nevydrží. Ať už patnáctého ledna nebo odpoledne. Takže než tlačit, je lepší nechat se táhnout.

Místo: „Chci zhubnout 10 kilo.“ Si dejte cíl, který vás bude inspirovat. Bude jasný a rozvibruje všechny buňky ve vašem těle. Například: „Chci se cítit stejně fit jako ve dvaceti! Chci se dostat na váhu, když jsem závodila. Chci se účastnit běžeckého závodu. Natrénuji konkrétní ásanu v józe.“ Toto jsou, spíše než cíle, záměry. A tudíž je velká pravděpodobnost, že uspějete. Záměr si napište, každou neděli zhodnoťte předchozí týden, naplánujte si kroky na týden další. Zaznamenejte, proč chcete zrovna toto.

Záměry jsou také výhodnější v tom, že pokud si dáte cíl zhubnout pět kilo za šest měsíců a zhubnete 4,8 kg, je to neúspěch? Ale záměr snižovat svou váhu postupně během celého roku má mnohem větší naději na úspěch.

V této situaci nám nejenže vůle nepřekáží, ale pomáhá nám RAS. Retikulární aktivační systém. Je to systém našeho mozku, který vyhledává informace o tom, na co se soustředíme. Náš mozek pak umí jako počítač automaticky vyhodnocovat tyto informace a hledat řešení. Nápady jak váš záměr realizovat pak budou přicházet samy.

A pokud přijde krize a pokles motivace, tak si toho prostě nevšímejte. https://welcomefitness.cz/mam-fitness-krizi-hura/Spojte se s kamarádkou, zapojte se do nějaké skupiny, zkrátka hledejte možnosti, jak se znovu nakopnout.

Vítejte na novoroční cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: