Káva – vaše nejlepší kámoška při hubnutí

Jak si udělat z kávy nejlepší kamarádku, když hubnete?

Káva před sportem a po sportu

Konzumace kávy (tady mluvím o černé kávě bez přísad) před sportem je známý koncept, který používá mnoho sportovců. Kofein logicky zvyšuje výkon při cvičení a tím umožňuje intenzivnější cvičení a tedy i spalování tuků. Tím zrychluje hubnutí.

Káva po sportu už tak všeobecně známý koncept není. Pokud si dáte kávu po sportovním výkonu a poté konzumujete sacharidy, tyhle sacharidy nejdou přímo do krevního oběhu jako obvykle. Tam by způsobily výkyvy inzulínu. Ovšem po kávě jsou ukládány ve svalech jako zásobní energie – glykogen. Absence výkyvů inzulínu opět pomáhá hubnutí.

Bulletprooff coffee

David Asprey popularizoval koncept kávy, která má vysoký obsah tuku a vytvořil takzvanou Bulletprooff kávu https://www.bulletproof.com/

Pamatujete, jak ve filmu Sedm let v Tibetu Brad Pitt pil kávu s jačím mlékem? Jačí mléko obsahuje až 18% tuku (mléčné asi 4%). Jen tak pro srandu – velrybí mléko má 50%. Ale zpět ke kávě. Původní Bulletprooff obsahuje kromě speciálních kávových zrn BO (brain octane) olej a ghee nebolí ghí (přepuštěné máslo – z kraviček, které se pasou).

Co tato káva dokáže?

Nahradí jedno jídlo – nejčastěji snídani – díky obsahu tuků. Dodá energii, která opravdu dlouho vydrží. Ne jako ty ovesné sušenky, které sníte,a za dvě hodiny máte chuť někoho hlady zabít. Dále tato káva snižuje pocit hladu a přináší zvýšený mentální výkon.

Nějaká negativa?

Mylně se uvádí, že saturované tuky v této kávě zvyšují cholesterol. To je zcela chybný koncept, kterému se budeme věnovat zvlášť. Zvýšený příjem kalorií – ano, to je pravda, ale ze zdravých tuků. Tudíž zlepšený management inzulínu a odpadají různé svačiny a podobně. Neobsahuje vitamíny a minerály. Ano, pravda. A zde přichází Welcome Fitnesshttps://welcomefitness.cz/

Káva dotažená k dokonalosti

Můj recept je jednoduchý: usnadnit a nadupat. Jak zjednodušuji? Nemám čas dělat si přepuštěné máslo a nemám ani BO olej. Ale jsem velkým fanouškem MCT. Je to kokosový olej na steroidech. Pokud ho nemáte doma, nahraďte ho právě kokosovým nebo panenským olivovým, případně máslem.

Dále přidávám do kávy mnoho různých ingrediencí, podle toho, co je zrovna k dispozici. Tím dodám minerály a stopové prvky. Tuto kávu nedokážu vypít bez sladidla. Já dávám lžíci medu. Vy můžete použít stévii, javorový nebo čekankový sirup a podobně. Ve smoothie makeru z toho udělám laté a VU À LA.

Dalším pozitivem je, že tato káva obsahuje ketony a v kombinaci s nočním půstem (tedy pokud jste nebyli o půlnoci v ledničce) startuje ketózu. Ketóza je situace, kdy organismus spaluje tuky nikoli cukry. To ale funguje jen u té varianty bez medu.

Jak udělat kávu na steroidech?

Dodám samé skvělé ingredience, které mají příznivé účinky. Mezi jinými následující: přidávám kurkumu, která je silný antioxidant, potlačuje růst bakterií a plísní, a přispívá k regeneraci. Raw kakaový prášek obsahuje hořčík, je to antioxidant a přírodní antidepresivum, podporuje imunitu. Skořice zlepšuje trávení a metabolismus a štěpení tuku. Mletý muškátový oříšek podporuje trávení a pomáhá při nespavosti. Mletý hřebíček podporuje imunitu, je močopudný. Mletý zázvor posiluje trávení, je protizánětlivý a má analgetické účinky. Všechny tyto potraviny mají ještě celou řadu dalších pozitivních účinků.

Můžete přidat špetku růžové soli https://welcomefitness.cz/sul-proc-nam-lhali/a další ingredience podle chuti.

Recept:

1 velký šálek černé kávy
1 lžíce medu
1 lžíce MCT oleje nebo kokosového oleje
1 lžička skořice
1 lžička raw kakaa
1/5 lžičky mletého zázvoru
1/5 lžičky kurkumy
trochu mletého hřebíčku, muškátového ořechu, 

Tak vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: