Jak zhubnout přidáváním potravin

Je to paradox. Většina diet je restriktivních. To znamená, že vám naordinují, abyste určité věci z jídelníčku vyřadili. Nebo dokonce snížili množství jídla. Výsledkem jsou pocity nedostatku, hlad, frustrace, pochybnosti, a přístup všechno nebo nic. Ten se obvykle projevuje tak, že když dietu porušíte, zahodíte ji celou. Následně se naládujete nezdravým sladkým nebo smaženým jídlem plným dochucovadel a konzervantů.

Zkuste opačný přístup. Zkuste si do stravy přidat zdravé tuky. Po jídle si dejte hrst pražených oříšků. Snězte půl avokáda denně. Do salátu přidejte semínka. Zakomponujte kokosový olej. Jezte častěji lososa, makrelu a sardinky.

Udělejte další kroky. Přidejte listovou zeleninu. Z ovoce vybírejte bobuloviny, mimo sezónu mražené. Používejte koření, luštěniny, druhy zeleniny, které obvykle nejíte. Přidejte česnek a cibuli. Vyzkoušejte superpotraviny jako spirulinu nebo chia semínka.

Možností je bezpočet. Co se nejpravděpodobněji stane je, že zjistíte, že nemáte už tolik chutě. Nemáte prostor dát si smažené sacharidy nebo polotovar, protože jednak nemáte hlad a jednak počet jídel za den prostě není nafukovací. Když si dáte ráno avokádový toust s vejcem, jarní cibulkou, rajčaty a bylinkami tak už zkrátka nebudete mít myšlenky na dopolední svačinu. Tím pádem z vašeho jídelníčku vypadne jogurt plný sacharidů, sladké cereální tyčinky nebo jiné potraviny, které nejsou ideální.

Zase je to v hlavě

To nejdůležitější se odehraje ve vašem myšlení. Organismus nezaznamená, že jste na dietě. Tím pádem se nedostane do stresu a nemá důvod spouštět režim boj nebo útěk. V klidovém stavu se netvoří hormon kortizol, který by zastavil pálení tělesného tuku. Žádné chutě na zakázané potraviny. Když vám hubnutí půjde lehce a s radostí, zvýší se vaše sebevědomí. Pochvalte se! To vám dodá chuť začít cvičit, pokračovat ve zdravém stravování a další a další kroky budou následovat.

Pokud chcete tyto efekty znásobit. Pište si deník o tom, co jíte. Nestoupejte na váhu. Dejte si za cíl, udržet stejnou váhu, jako dosud, ale vyměnit část tělesného tuku za svaly. Tuková hmota podporuje zánětlivé procesy v těle a hraje nežádoucí roli v metabolismu. Svalová hmota je aktivní. Její mitochondrie jsou jako malé elektrárničky, které neustále pálí energii a tedy i tělesný tuk. I když spíte. Hodně a kvalitně spěte, odpočívejte, experimentujte s meditací, pracujte na svém sebeobrazu.

Tak vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: