Jak na to, pokud chcete radikálně zhubnout v krátkém čase.

Na úvod je třeba zmínit, že radikální a rychlé hubnutí není pro každého. Filozofií Welcome Fitness je postupovat pomalu po jednotlivých krocích a užívat si cestu. Radikální hubnutí je psychicky i fyzicky velmi náročný proces. A je to také situace, kdy se nejčastěji objevuje jojo efekt. Ten je z dlouhodobého hlediska zabijákem motivace.

Ale občas je leden a máme novoroční předsevzetí. Nebo je jaro a cítíte se plní energie. Nebo se prostě stane něco, co vás motivuje a máte jasno: „Chci rychle zhubnout!“ Pokud je to váš případ, tenhle článek je pro vás. Podívejme se tedy, jak na to, když vaším cílem je radikální hubnutí – jednoduchý návod.

Hubneme radikálně – krok číslo 1

Zkuste přerušované půsty. Jedná se o rozsáhlé téma a velmi účinný nástroj, takže bude ohledně přerušovaných půstů samostatný blog. Pro zjednodušení prostě vynechte snídani. Zvlášť pokud nemíváte ráno hlad. Pokud jste zvyklí jíst, nebo vás přepadne dopoledne hlad, dejte si nějakou verzi bulletproof kávy, více zde: https://welcomefitness.cz/kava-vase-nejlepsi-kamoska-pri-hubnuti/

Hubneme radikálně – krok číslo 2

Cvičte na lačno. Zařaďte nějaký vysoko intervalový trénink jako například Tabatu. Pokud si zacvičíte hned po ránu, zásoby glykogenu jsou vyčerpány a tělo začne využívat tukové zásoby. Po cvičení hned nejezte, snažte se maximálně využít tu po tréninkovou periodu, kdy tělo stále spaluje díky zvýšené tepové frekvenci. Čím později doplníte kalorie, tím déle má organismus prostor využívat glykogen ze svalů a jater. Nezapomeňte pít dost vody.

Hubneme radikálně – krok číslo 3

Přistupujte ke cvičení strategicky. Pokud cvičíte jednou týdně je to lepší než nic, ale tělo má možnost se za týden zregenerovat a vrátit se téměř na původní úroveň. Obvykle nám stačí cvičit dvakrát týdně. Nejlépe kombinovat dva rozdílné druhy pohybu. Ovšem pokud chcete radikálně a rychle zhubnout, třikrát týdně je naprosté minimum. Také se budeme více orientovat na kardio aktivity. Obvykle naopak doporučuji budování svalů. To nám totiž umožní pasivní spalování kalorií i když necvičíme https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/. Ale pokud chceme rychle a radikálně zhubnout, toto pro nás není priorita. Naopak, prioritou je vytvořit co největší kalorický deficit.

Hubneme radikálně – krok číslo 4

Využijte na maximum efekt ketózy. Ten nastává, pokud organismus využívá jako primární palivo ketony, nikoli glukózu. To nám umožní jednak cvičení nalačno, přerušované půsty a také konzumace stravy bohaté primárně na zdravé tuky https://welcomefitness.cz/keto-pro-zacatecniky-jak-se-nezblaznit/

Hubneme radikálně – krok číslo 5

Zelené smoothie z ingrediencí, které jsou pro vás to pravé

Nahraďte jedno z jídel zeleným smoothie. Tento krok má spoustu pozitiv. Pokud dodržíte základní schéma složení takového smoothie, docílíte několika věcí. Jednak díky obsahu zdravých tuků nebudete mít hlad, schováte tam spoustu antioxidantů a díky obsahu vybrané zeleniny a ovoce, doplníte vitamíny, minerály a vlákninu https://welcomefitness.cz/recept-na-zelene-smoothie/

Hubneme radikálně – krok číslo 6

Omezte vysokosacharidová jídla, zejména, pokud obsahují bílou mouku. Zkuste aspoň na čas vyřadit pečivo, zahušťování jídel, krekry, palačinky a podobně. Postupně se můžete propracovat i k omezení konzumace brambor, bílé rýže a těstovin. Tento krok u většiny lidí způsobí radiální hubnutí.

Hubneme radikálně – krok číslo 7

Řekněte cukru sbohem

Radikální hubnutí jde ruku v ruce s nízkou hladinou vnitřního zánětu v těle. Vyřaďte cukr. Tady je to jasné. Cukr kromě vysoké kalorické hodnoty způsobuje zvýšení vnitřní zánětlivosti v organismu. Je rizikový z pohledu rozvoje mnoha onemocnění a jeho obsah v jídle vyvolává inzulínovou odezvu. Pokud máme příliš často příliš mnoho inzulínu v systému, dříve nebo později se vytvoří inzulínová rezistence. A to je jeden ze stavů, kterému se chceme vyhnout za každou cenu.

Hubneme radikálně – krok číslo 8

Pokud už nějakou dobu hubnete a nastane stagnace, je to ideální moment udělat něco, čím svůj metabolismus nakopnete. Ať už zkusíte právě přerušované půsty, nízkosacharidovou stravu nebo studené sprchy, musí to být něco radikálně jiného. Naše tělo je schopno velmi efektivní adaptace a časem si zvykne na jakýkoli typ stravování nebo cvičení. Takže je nutné být kreativní a neustále ho překvapovat.

Nezapomeňte pít dostatečné množství čisté vody, hodně spát a aktivně pracovat se stresem.

Tak hodně štěstí při radikálním hubnutí a …

Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: