Možná si řeknete, že to nedává smysl. Přece vždy, když něco jíme, tak jsme u toho. Nebo ne?
Kouzlo přítomného okamžiku
Ruku na srdce, jak často jíte a sledujete u toho televizi? Možná sedíte za stolem a jídlo si užíváte, ale ještě máte v puse předchozí sousto a už krájíte další? A u toho myslíte na dalších tisíc věcí? Začíná to často už ve školce, když jsou děti pobízeny, aby rychle dojedly. Kolik znáte lidí, kteří jedí pomalu? Já asi dva.
Já to řeším odjakživa. Jídlo u televize je zatím součástí mé cesty. Pálení žáhy bohužel také. Za těchto okolností se doporučuje, aby člověk jedl v klidu, bez stresu, zvýšil počet žvýkání. To pro mě bylo dlouhou dobu nepředstavitelné. Nicméně jsem na cestě. Trklo mě to, když jsem jedla uzeného lososa. Je to moje oblíbená ingredience. Když jsem přemýšlela, kolik ten uzený losos stojí, došlo mi, že si to sousto nevychutnávám. Že krájím zeleninu a losos v ústech se kouše jaksi beze mě. Ta situace mi přišla absurdní. Od té doby zkouším fígl – pokud se na to aspoň trochu cítím, pokládám mezi jídly vidličku. Zkuste to, jde o velký rozdíl.
S jídlem ve stresu jsou spojovány další problémy jako nadýmání, nepravidelné vyprazdňování a další.
Jídlo jako vibrace
Jídlo je vibrace, stejně jako všechno ostatní. Pokud na něj vysíláte, že jste v klidu, užíváte si čerstvé a chutné věci, a celkově máte dobrý pocit, vaše tělo na to bude reagovat. Okřídlené “jste, co jíte”. Takže co s tím? https://welcomefitness.cz/sabotujete-svoje-hubnuti/
Můžete zkusit několik hlubokých nádechů a výdechů před jídlem. Dejte si na jídlo dost času. Pokud máte možnost snězte ho s někým milým a povídejte si u toho. Pokládejte mezi sousty příbor. Pokud máte vztah k náboženství, můžete použít starobylou tradici poděkování před jídlem. Dalším trikem je stanovit si záměr – vyslat vibraci, čeho chcete díky jídlu dosáhnout. Například doplnit energii, vitamíny, minerály a podobně.