Hubnutí břicha – den na talíři

Hubnutí bříška je evergreen. Když odhlédneme od psychologických aspektů přijetí nebo nepřijetí vlastního bříška, pekáč buchet je zkrátka synonymem štíhlosti a potažmo krásy. Jak tedy pomoci plochému bříšku co se týče jídla?

7 denní program

Zkusíme se na naše bříško zaměřit v koncentrovaném časovém úseku. Týden se jeví jako ideální okno, kdy můžeme udělat sérii opatření, které povedou k tomu, že eliminujeme jak povrchový břišní tuk, tak částečně i ten kolem orgánů v břišní oblasti, minimalizujeme nadýmání a naše břišní svaly budou moci zazářit. Jsou totiž velmi tenké a obvykle nejsou vidět z výše uvedených důvodů. A to i když naše bříško pravidelně týráme v posilovně nebo doma v obýváku.

Jak první krok vyřadíme nadýmavé potraviny. To je u každého jiné a jistě už jste vypozorovali, co může být problém u vás. Je to košťálová zelenina? Luštěniny? Mléčné výrobky? Nebo snad fermentované potraviny? Držte se od těchto jídel během našeho týdne dál, a to i v případě, že normálně bychom například košťálovou zeleninu upravenou vhodným způsobem nebo luštěniny zařadili.

Další pochutiny, kterým řekneme sbohem minimálně tento týden, budou bublinkové nápoje, cukr, alkohol a fastfoodová jídla s vysokým obsahem sodíku. Omezíme také další potenciální alergeny jako lepek.

Co si dát pro hubnutí břicha?

U snídaně začneme netradičně. Začneme miskou domácího výživného vývaru. Tím pozitivně ovlivníme rovnováhu elektrolytů, doplníme vitamíny a minerály. Super výživu dodá zelenina, koření a pokud konzumujete živočišné výrobky, pak kosti. Můžete si ho dát jako polévku (ale pozor, bez obilných nudlí!) nebo vypít jako čistou tekutinu. Poskytneme tak tělu hydrataci, což je po ránu žádoucí. Diuretické účinky vývaru naopak vyplaví z těla zbytečné tekutiny navázané na sacharidy.

Oběd se ponese v duchu podpory našeho trávení. Opět použijeme diuretické potraviny, například hořkou zeleninu. Tato zelenina nakopne i naše játra. Na výběr máte čekanku, rukolu, pampeliškové listy a další. Dále se zaměříme na snížení vnitřní chronické zánětlivosti v organismu. V tomto případě budou skvělými ingrediencemi panenský olivový olej, česnek, citronová šťáva – všechno komponenty zálivky do našeho salátu.

Večeře budou kombinovat zdravé tuky a protein. Opět sáhneme po nějakém nezánětlivém oleji, jako například panenský kokosový. Přidáme si opět listovou zeleninu a potom zdroj bílkovin. Pokud konzumujete maso, pak maso nejlépe z lokálního bio chovu, domácí vajíčka nebo nějaký vhodný typ tučné ryby.

Zkuste minimálně den, ale nejlépe týden, s tímto jídelníčkem experimentovat. Změřte si centimetry na obvodu pasu před a po a uvidíte ten rozdíl!

Tak vítejte na sedmidenní cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: