Celerový detox – co se stalo po 30 dnech?

Celerový džus. Velký trend nejen mezi celebritami. Proč jsem se do toho rozhodla jít, co to vlastně je, a jaké má účinky, se dočtete tady https://welcomefitness.cz/celerovy-dzus-zazracny-detox/. Celerový džus má málo kalorií, zato hodně vlákniny, obsahuje sodík, vápník, draslík, vitamíny C, A a K a další prospěšné látky. Jedinečná kombinace látek v něm obsažených působí blahodárně na trávící trakt a mnoho lidí uvádí až zázračné vyléčení se z řady různých potíží.

Rozhodla jsem se pro sedmidenní variantu. Proč jsem pokračovala celých třicet dní a jaký byl výsledek? O to se s vámi podělím teď.

Celer kam se podíváš

Protože jde o detox, čištění a podporu jater a maximalizaci zdravotních účinků, měl by být použit bio celer. Musím se přiznat, že vzhledem k tomu, že je celer teď mimo sezónu a tudíž bio nešel sehnat, rozhodla jsem se použít řapíkatý z klasického obchodu. Za celý měsíc jsem natrefila na větší množství bio celeru jen jednou. Jeho cena je jen mírně vyšší, ale vzhledem k počtu svazků, které potřebujete, vás bio kůra vyjde znatelně dráž. Na jednu denní dávku potřebujete nejméně dva svazky.

Nevýhodou je časová náročnost. Každé ráno musíte investovat několik minut do mytí a odšťavňovaní celeru. A následně také mytí odšťavňovače. Také mi trochu chyběla voda s citrónem a himalájskou solí, což je můj obvyklý ranní rituál. Příjemná stránka je vychutnání si čerstvé celerové šťávy, která je opravdu funguje jako nálož ranní energie.

Důležité je nic do ní nepřidávat. Podle pravidel https://www.medicalmedium.com/medical-medium-celery-juice-movement.htm tam nepatří ani led! Takže pokud budete dělat detox v létě nebo máte obecně raději chladné nápoje, nechte si celer přes noc v lednici. Já jsem ho kupovala dopředu více, takže jsem ho měla v kyblíku s vodou. Várku na další den jsem si pak dala vychladit přes noc. Důležité je také pít celerový džus absolutně čerstvý hned po odšťavňovaní.

Výsledky celerového detoxu

Nejmarkantnější výsledek se dostavil v oblasti, o kterou mi šlo nejvíce – trávení. Skutečně vymizelo veškeré nadýmání. Také vyprazdňování bylo absolutně pravidelné (dámy prominou) a také velmi intenzivní. Přirovnala bych to asi k tomu, když si dáte velmi pálivé jídlo plné chilli. Celerový džus skutečně skvěle hydratuje, přestože to byl první nápoj dne, nepociťovala jsem ještě dlouho potom potřebu pít vodu. Také jsem cítila, že mám více energie. Lidé často zmiňují vyjasnění pleti a ústup kožních problémů. Moje pleť se nezlepšila nijak převratně. Řekla bych, že jen o něco málo a spíše později po ukončení detoxu. Co jsem naopak nezažila a někteří lidé o tom mluví, jako o skvělých účincích, je zrychlený růst vlasů. Na druhou stranu jsem nezažila žádný z nepříjemných účinků detoxu, jako výskyt vyrážky, migrény nebo průjem.

Detox budu určitě opakovat na jaře nebo v létě. Zkusíte to taky?

Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: