20 vychytávek, pro snažší a rychlejší hubnutí

Ať už začínáte, nebo se vaše hubnutí zastavilo, toto jsou super jednoduché triky, kterými můžete vaše hubnutí nakopnout. Jaké jsou tedy vychytávky na hubnutí?

1. Citronová šťáva

Citron je zdrojem vitamínu Cé. Ranní voda s citronovou šťávou funguje jako laxativum tedy prevence zácpy. Dalším plus je vysoký obsah polyfenolů, které jsou spojovány s úspěšným hubnutím.

2. Používejte malý talířek

I když to zní jako klišé, mnohokrát bylo prokázáno, že jíme i očima a na malém talířku vypadá množství jídla větší než na tom velkém. Náš mozek se tak nechává oklamat. Udělejte si radost a pořiďte si nějaký nový stylový talířek, na který si budete připravovat jídla s láskou, která budou vypadat větší.

3. Hodně pijte

Opět to zní jako obecné doporučení, ale hydratace je klíčová pro všechny procesy v organismu a tudíž i pro úspěšné hubnutí. Ale to podstatné je, že máme tendenci zapomínat během dne dostatečně pít. Je to přirozené, když toho máme tolik na práci! Určete si tedy systém. Ať už za vás množství vypité vody budou hlídat chytré hodinky, mobil, čárky nebo speciální láhev, vždy mějte přehled, zda dost pijete. https://welcomefitness.cz/jak-na-to-pokud-chcete-radikalne-zhubnout-v-kratkem-case/

4. Dostatek spánku

Jsme teprve na začátku porozumění tomu, jak moc je spánek důležitý pro hubnutí. A nejen pro hubnutí samotné, ale i regeneraci svalů, prevenci stresu, onemocnění a fungování hormonů v našem těle. Dopřejte si ho co nejvíce.

5. Zdravé tuky v každém jídle

Hodnotné tuky ve stravě, a to zvláště rostlinného původu, jsou prevencí hladu. Podle výzkumů tyto tuky zajišťují, že v každém dalším jídle sníme méně kalorií.

6. a 7. Snižte topení a vezměte si méně oblečení

Toto je nejjednodušší formou kryoterapie. Společně s tím, že si oblečeme o jednu vrstvu oblečení méně, než bychom si na sebe brali normálně. To donutí náš organismus vytvářet teplo, což dělá pomocí spalování kalorií, buď ze stravy nebo ze zásob tělesného tuku. V každém případě vám toto opatření jednoduše zajistí další díl do mozaiky hubnutí, nemluvě o přínosech otužování jako takového.

8. Noste doma sportovní oblečení

Opět je to o jednoduchosti a odstraňování překážek pro cvičení. Ve sportovním oblečení a s podložkou a činkami po ruce je pravděpodobnější, že se do sportu nakonec pustíte. Co takhle dát si na rohožku běžecké boty?

9. Začněte používat krokoměr

Kromě přehledu, kolik kroků denně ujdete, si můžete nastavit motivační cíl. Rychlá chůze je velice efektivní způsob jak hubnout.

10. Jezte pomalu

Jezte v klidu, bez stresu, u stolu. A samozřejmě krásné a barevné jídlo, které jste si připravili s láskou, a které je nadupané výživnými látkami, po kterých váš organismus touží. Toto všechno znamená velký rozdíl při hubnutí. Ta okurka u počítače vaše snahy zhubnout spíše brzdí. Podrobně najdete zde:https://welcomefitness.cz/jak-jist-a-byt-u-toho/

11. Cvičte méně

Pokud máte tendenci k přetrénování, myslíte si, že musíte cvičit každý den nebo trénovat opravdu tvrdě, zvažte, jestli nesabotujete svůj cíl zhubnout. Přetrénovaný organismus je ve stresu, vyplavuje stresové hormony a nemá čas na regeneraci. To vše směřuje k šetření energií a spouštění procesů, které vedou k vyšší hladině zánětu v organismu, spíše než k hubnutí. Cvičit každý den nebo příliš dlouho je zkrátka kontraproduktivní a tady více než kdy jindy platí, všeho s mírou!https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/

12. Vyměňte běhání za chůzi

Pokud běháte příliš intenzivně nebo příliš dlouho, opět to může pracovat proti vám. Zdá se, že to dá rozum, že běhání spaluje nejvíce kalorií, a tudíž je nejefektivnější pro hubnutí. Ale zvláště ženy mají evolučně běh spojen s útěkem a tudíž se stresem. Obecně je běhání pro organismus náročná disciplína, při které se vyplavují stresové hormony. Jde o řízený stres, který je pro nás přínosný, ale opět – všeho musí být s mírou.

13. Zapojte tanec!

Nebo jinou zábavnou činnost. Vyberte si na hubnutí pohyb, který vás bude bavit! Zapojte děti.

14. a 15. Nechoďte nakupovat hladoví

Jistě to zažil každý z nás. Pokud brouzdáme obchodem vyhládlí, košík se zkrátka plní rychleji. Nehledě na to, že máme tendenci vybírat potraviny s vysokým obsahem cukru, abychom rychle doplnili energii. Bod číslo 15 s tím souvisí. I když nemáte hlad, nekupujte potraviny, které později nebudete chtít jíst a budou zdrojem pokušení ve vaší spižírně.

16. Relaxační koupele

Význam odpočinku asi nemá smysl více rozvádět do detailů, ale výzkumy ukazují, že kombinace relaxace ve vodě, vonných olejů a péče o sebe, působí blahodárně i na hubnutí. Opět to může znít jako klišé, ale najděte si cíleně čas o sebe pečovat.

17. Na talíři snězte nejprve zeleninu

I když to zní jako ve školní jídelně, je to skvělá prevence přejedení se dalších sacharidů na talíři.

18. Zapojte náhražky

Buďte kreativní a zapojte náhražky. Ořechy v medu s kakaem místo nutely, hranolky ze sladkých brambor, chipsy z červené řepy….možnosti jsou neomezené. U některých receptů se můžete inspirovat přímo na Youtube Welcome Fitness CZ a spoustu nápadů najdete na internetu.

19. Hýbejte se u práce

Choďte při telefonování, zkuste pracovní stanici na počítač, kde pracujete vestoje, a podobně. Zcela mimochodem tak spálíte více kalorií a nepotřebujete extra čas navíc.

20. Jezte nedominantní rukou

Náš mozek je vysoce výkonný. Doslova exceluje v automatizaci. Spoustu činností tak vykonáváme absolutně bez přemýšlení a zapojování vědomé kontroly. Což u jídla může být trochu naškodu. Zkuste jíst nedominantní rukou. To vás zpomalí a donutí si jídlo více vychutnat, déle kousat a tím pádem získat dostatek času k vyplavení trávících enzymů ve slinách a trávícím traktu.

Podělte se s námi o vaše vychytávky a …

Vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: