10 kroků, jak začít hubnout

Pokud chcete definitivně skončit s nekonečným hubnutím, potřebujete plán. Plán, který bude jednoduchý, postupný, a který se bude dobře doplňovat s vaším normálním životním stylem. Lidskou přirozeností je bránit se změně. A právě postupnými změnami leze dosáhnout v průběhu času efektivních výsledků, které vydrží. Dneska se podíváme na deset vysoce efektivních kroků, které vám umožní vybudovat si nový život, který budete milovat. Přidávejte jeden krok týdně a za deset týdnů z vás bude člověk, jenž nebudete poznávat.

1. Budování svalů

Cvičení, a především budování svalů, hraje jedinečnou roli ve fungování organismu. Je prevencí proti zánětlivým procesům, podporuje obnovu buněk, je prevencí zranění a další. A především, jde o takzvanou aktivní hmotu. To znamená, že svaly jednou naplno, a jejich metabolismus je velmi aktivní v průběhu celého dne, a i během spánku. Mitochondrie, což jsou takové malé elektrárničky v buňkách, vyrábí energii z kalorií, které konzumujeme. Tento proces probíhá neustále. To znamená, že pokud zvýšíte podíl svalové hmoty v organismu, budou mitochondrie spalovat energii i v průběhu sezení u stolu nebo během spánku. https://welcomefitness.cz/proc-je-cviceni-ta-nejlepsi-vec-na-svete-nejen-na-hubnuti/

2. Pitný režim

Důležitost pitného režimu je dnes široce známá. Většina lidí je dehydrovaných, protože ve shonu běžného dne zapomíná dostatečně pít. A to přesto, že voda se účastní snad všech procesů v organismu. Její význam je tedy nepopiratelný. A co je podstatnější pro nás a pro hubnutí, nedostatek vody a dehydratace obecně, znamená pro organismus stres. To znamená, že se spustí stresová reakce, vyplaví se hormony, které nepřejí trávení, regeneraci a pálení tělesného tuku. Naopak, organismus začne s vodou šetřit. Stáhne ji z činností, které jsou méně podstatné pro přežití, a naopak ji šetří pro mozkovou činnost a další nezbytné procesy. Dehydratace tedy ve výsledku zpomaluje hubnutí.

3. Kryoterapie

Kryoterapie neboli terapie chladem má mnoho podob. Pro většinu z nás je nejdostupnější začít s postupným otužováním studenými sprchami. Ty mají nepřeberné množství pozitivních účinků. Kromě známých zdravotních efektů, které otužování má, prospívá i naší psychice. A opět, z našeho pohledu nejpodstatnější celá řádka pozitivních vlivů na hubnutí. https://welcomefitness.cz/hodte-se-do-klidu-nebo-aspon-do-ledove-vody-studene-sprchy-hubnuti/.

4. Půsty

Nějaká forma půstu je součástí všech kultur a všech náboženství. Lidstvo odpradávna ví, že je dobré očistit organismus a nechat buňky, aby se mohly samy omladit a zefektivnit svůj provoz. K tomu je potřeba, abychom nechali trávící trakt chvilku odpočívat. Neustálý přísun jídla není evolučně běžná věc, provází nás jen asi posledních sto let. Vyberte si z nepřeberného množství variant půstu ten váš a začněte experimentovat. Odměnou vám bude efektivnější trávení, omlazení, zvýšení výkonu a rychlejší mentální činnost.

5. Přidávání zeleniny

Základem efektivního hubnutí je rychlý metabolismus. Ten může být rychlý a super výkonný jen pokud máme dostatek kalorií a hlavně vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jakýkoli nedostatek těchto složek znamená, že náš organismus sníží rychlost metabolismu, aby se zásoby nevyčerpaly tak snadno. A především, nedostatek nezbytných látek, jako jsou vitamíny a minerály se projevuje jako hlad. Náš organismus má totiž vysoce efektivní procesy jak přežít, které nás pod záminko hladu donutí hledat látky, které nám chybí. https://welcomefitness.cz/jite-dost-zeleniny/

6. Kardio

Kardio cvičení není nejlepší a nejefektivnější metodou jak zhubnout. https://welcomefitness.cz/prestante-delat-kardio-zvlast-pokud-mate-malo-casu/Ale zase má spoustu pozitivních přínosů vyplývajících z toho, jakým způsobem probíhala evoluce. Zkrátka, když jsme se hýbali, vždy se dělo něco zajímavého. Ať už jsme lovili kořist nebo partnera, pohyb je pro náš mozek signál, že se děje něco zajímavého. Využijte toho. Najděte si oblíbený styl pohybu. Ať už jsou to procházky, běhání, kolečkové brusle, kolo nebo windsurfing, svému hubnutí, a nejen tomu, prospějete.

7. Vyřazení jedné zánětlivé potraviny

Ať už to bude cukr, za který bych se přimlouvala, nebo něco jiného, začněte postupně. Vyberte si zánětlivou potravinu, bez které se obejdete nejsnadněji, a tu vyřaďte. Postupně můžete vyřazovat další. Pokud se neobejdete bez cukru, zkuste vyřadit hydrogenované oleje. Postupně se dostanete k ideálu, že pokud to má obal a není to sůl nebo olivový olej, je to pravděpodobně průmyslově zpracovaná potravina, kterou jíst nechceme.

8. Sauna

Pokud je sezóna, zkuste saunu. Má podobně zázračné účinky jako kryoterapie a také je v některých kulturách využívána už mnoho století. Kromě otužování opět přispívá k omlazení, zrychlení metabolismu, obnově buněk a dalším.

9. Smoothie

Zázrak smoothie spočívá v tom, že do něj dostanete hromadu vitamínů, minerálů a vlákniny v komprimovaném balíčku. Pokud se naučíte jednoduchá pravidla, jak ho sestavit, nejen že vám dodá všechny nutné živiny, ale také zasytí a osvěží. Smoothie je jedinečný způsob, jak do sebe dostat zeleninu, na kterou nemáte úplně chuť. https://welcomefitness.cz/recept-na-zelene-smoothie/

10. Superpotravina

Jsou různé a je jich nepřeberné množství. Zpestří váš jídelníček a každá má specifická pozitiva, za která vám vaše tělo poděkuje. Vyberte si z naší supersérie, nebo zabrouzdejte v nabídce eshopů se zdravými potravinami. Váš organismus má specifické potřeby, tak se podle toho orientujte. Také s ohledem na možné zdravotní okolnosti. https://welcomefitness.cz/proc-nemuzete-zit-bez-ananasu-a-jak-ho-mit-po-ruce-kazdy-den/

Je to jednoduché. Deset kroků v příjemném tempu!

Tak vítejte na cestě!

Užívejte si skvělý obsah i tady:
Categories: